SALES & MEMBERSHIP CONTRACT
1. TARAFLAR

 

A. Satıcı Bilgileri (Sözleşme’de “GastroClub” olarak anılacaktır.)

 

Satıcı: GC Yeme İçme Hizmetleri A.Ş.

Adres:  Barbaros Mah. Halk Cad. No:47/2 Ataşehir / İstanbul

Ticaret Sicil Numarası: 873111

Mersis numarası: 0389072963100019

Telefon:  0 850 304 10 83

Faks: 0 216 470 60 81

Web Adresi: www.gastroclub.com.tr

E-Posta: info@gastroclub.com.tr

 

B. Alıcı Bilgileri (Sözleşme’de “GastroClub üyesi” olarak anılacaktır.)

 

Alıcı:

Adresi:

Telefon:

Email:

 

2. SÖZLEŞME’NİN KONUSU

 

İşbu sözleşmenin (“Sözleşme”) konusu, GastroClub üyesi’nin İnternet Sitesi’nden elektronik ortamda sipariş vererek GastroClub Kart’ı satın alması ve işbu Sözleşme Madde 3 kapsamında tanımlanan GastroClub üyesi olması ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“TKHK”) ve diğer ilgili mevzuat hükümleri uyarınca (topluca “Mevzuat” olarak anılacaktır) Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

3. TANIMLAR

 

GastroClub üyelik Sistemi: İşbu Sözleşme’de belirlenen bedel karşılığında GastroClub Plastik Kart’ın GastroClub üyesi’ne teslim edilmesiyle veya GastroClub Mobil Uygulaması aracılığıyla GastroClub Mobil Kart’ın kullanıma hazır hale gelmesiyle başlayan GastroClub üyelik sistemini ifade eder.

 

GastroClub Mobil Uygulaması: Akıllı telefonlarda çalışabilen, İnternet Sitesi kapsamında kullanıcıların GastroClub Kart’ı satın alarak GastroClub üyesi olabilecekleri ve GastroClub üyeleri’nin aşağıda tanımlanmış olan GastroClub Mobil Kart’ı kullanabilecekleri mobil uygulamayı ifade eder.

 

GastroClub Kart: İşbu Sözleşme kapsamında,  GastroClub tarafından, GastroClub üyesi’nin İnternet Sitesi’nde belirtilen restoran, şirket ve kuruluşlar nezdinde indirimlerden, promosyonlardan ve sair kampanyalardan faydalanmasını sağlayan, GastroClub üyesi’ne satılıp veya GastroClub’ın işbirliği içinde olduğu bir kurum tarafından fiziki ortamda teslim edilen üyelik kartını (“GastroClub Plastik Kart”) veya Iphone, Android telefonlar ve tablet bilgisayarlar aracılığıyla GastroClub Mobil Uygulaması üzerinden satın alınan ve sanal ortamda GastroClub Mobil Uygulaması üzerinden kullanılan mobil üyelik kartını (“GastroClub Mobil Kart”) ifade eder. İşbu Sözleşme kapsamında kullanılan “Ürün” ifadesi de GastroClub Kart’ı ifade eder. GastroClub üyesi, GastroClub üyelik Sistemi’ne üye olmak için, GastroClub Plastik Kart’tan veya GastroClub Mobil Kart’tan birini seçer.

 

GastroClub üyesi/Üyeleri: İşbu Sözleşme kapsamında GastroClub’dan GastroClub Kart’ı satın alan ve işbu Sözleşme’de yazılı üyelik koşullarını yerine getiren GastroClub Kart sahibi gerçek ve/veya tüzel kişileri ifade eder.

 

İnternet Sitesiwww.gastroclub.com.tr alan adı altında bulunan web sitelerini ifade eder.

 

Üye İşyeri/İşyerleri: İnternet Sitesi’nde belirtilen indirim, promosyon ve sair kampanyaları GastroClub üyeleri’ne ve GastroClub üyeleri’nin beraberinde bulunan kişilere sağlama yükümlülüğü altında bulunan gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.

 

İşlem: GastroClub üyeleri ile üye İşyeri arasında gerçekleşen her türlü ürün ve hizmet ilişkisini ifade eder.

 

“Satım Bedeli”: İşbu Sözleşme konusu GastroClub Kart’ın GastroClub üyesi’ne satış fiyatını ifade eder.

 

Taraf: GastroClub ile GastroClub üyesi’nden her biri anlamına gelir; GastroClub ile GastroClub üyesi topluca Taraflar olarak anılırlar.

 

4. SÖZLEŞME KONUSU üRüN BİLGİLERİ VE SATIM BEDELİ

 

GastroClub Mobil Kart’ın bedeli KDV ve kargo dahil kullanıcının satın aldığı pakete göre değişiklik gösterir. Üye tarafından GastroClub Mobil Kart’ın satın alımı halinde KDV dahil toplam üyelik bedeli https://gastroclub.com.tr/Account/Register web adresinden veya GastroClub Mobil Uygulamasından seçilen ödeme şekilleri çerçevesinde kredi kartıyla veya eft/havale vasıtasıyla ödenebilir.

 

GastroClub Üyesi, GastroClub Üyelik Sistemi’nin aktif hale gelerek üyelik sürecinin başlaması ile birlikte PayU’nun sunmakta olduğu “tekrarlanan ödeme” (recurring payment) özelliğinin yürürlüğe gireceğini ve GastroClub üyesi tarafından Sözleşme feshedilmediği veya Üye’nin gastroclub.com.tr sitesinde kullanıcı girişi yapılarak profil sayfasında yer alan söz konusu “tekrarlanan ödeme” (recurring payment) özelliği manuel olarak kapatılmadığı müddetçe, işbu Sözleşme’nin başta satın alınan paketin süresi kadar sürelerle uzayacağını ve bu durumda her sene ilgili GastroClub üyelik bedelinin vadesinde ve GastroClub tarafından sunulan taksit seçeneklerinden biri seçilerek kredi kartından otomatik olarak çekileceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

5. TESLİMAT SüRESİ

 

GastroClub Mobil Kart, başarılı satın alma işlemi tamamlandığı anda kullanıma hazır hale gelir ve GastroClub üyesi bunu takiben GastroClub üyelik Sistemi hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilecektir.

 

6. GASTROCLUB üYELİK İŞLEMLERİ VE GASTROCLUB KART KULLANIMI 

 

 • İnternet Sitesi’nde bulunan formu doldurup, işbu Sözleşme Madde 4 kapsamında belirtilen Satım Bedeli’ni ödeyen, 18 yaşını doldurmuş kişiler veya üye İşyerleri’ndeki formu doldurup, Satım Bedeli’ni ödeyen 18 yaşını doldurmuş kişiler GastroClub’a üye olabilirler. Üyelik, işbu mesafeli Sözleşme’nin elektronik ortamda onaylanması veya imzası üzerine Satım Bedeli’nin GastroClub Üyesi’nin kredi kartından tahsil edilmesi ve GastroClub Mobil Kart’ın kullanıma hazır hale gelmesi ile başlar.

 

 • GastroClub Üyesi işbu Sözleşme’de ve İnternet Sitesi’nde GastroClub Kart’ın temel nitelikleri, Satım Bedeli ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak edindiğini ve bu hususlara ilişkin elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

 

 • GastroClub üyelik Sistemi kapsamında GastroClub üyesi’ne sağlanan indirim, promosyon ve sair kampanyalar, GastroClub üyesi’nin GastroClub Mobil Kart’ını üye İşyeri’ne gösterdiği takdirde uygulanır. üye İşyeri, GastroClub üyesi’nin kart hâmili olup olmadığı hususunda şüpheye düşerse kendisinden geçerli bir kimlik ibraz etmesini talep edebilir.

 

 • GastroClub üyelik Sistemi kapsamında sağlanan indirim, promosyon, restoranlar ve sair kampanyalar seçilen üyelik paketine göre farklılık gösterebilir. GastroClub üyesi sadece satın aldığı üyelik paketinin içeriğinde belirtilen restoran ve ilgili kampanyalardan yararlanabilir.

 

 • GastroClub üyelik Sistemi kapsamında sağlanan indirim, promosyon ve sair kampanyalar üye İşyeri’nin yaptığı veya üye İşyeri’nde yetkili üçüncü kişiler  tarafından yapılan diğer promosyon ve indirimlerle (kredi kartlarının, başka kulüp üyeliklerinin sağladığı avantajlar gibi) birleştirilemez. GastroClub üyelik Sistemi kapsamında sağlanan indirim, promosyon ve sair kampanyalar üye İşyeri’nin hazırladığı promosyonel fiks menülerde geçerli olmayabilir; sadece “a la carte” menülerde üye İşyeri’nin belirlediği limitler dahilinde geçerlidir. Çeşitli internet siteleri tarafından sağlanan indirim, promosyon ve sair kampanyalar ile GastroClub üyelik Sistemi avantajları aynı anda kullanılamaz. GastroClub üyelik Sistemi ile yemek çeklerinin (Sodexho, Ticket vs.) aynı anda geçerliliği, üye İşyeri’nin inisiyatifindedir.

 

 • GastroClub üyelik Sistemi kapsamında GastroClub üyesi’ne sağlanan indirim, promosyon ve sair kampanyaların sevgililer günü, yılbaşı, anneler günü, babalar günü ve buna benzer özel günlerdeki geçerliliği üye İşyeri’nin inisiyatifindedir.

 

 • GastroClub üyelik Sistemi kapsamında GastroClub üyesi’ne sağlanan indirim, promosyon ve sair kampanyalar, İnternet Sitesi’nde belirtilen haller dışında ve özel olarak belirtilmediği durumlarda paket servislerde geçerli değildir. GastroClub Mobil Kart sahibi olan GastroClub üyeleri, İnternet Sitesi’nde belirtilse dahi, paket servis hizmetinden faydalanılamayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt ederler. Paket servis ikonuyla belirtilen noktalarda GastroClub üyeleri paket servis avantajını kullanabilirler. Paket servis indirim oranıyla, restoranda geçerli indirim oranı birbirinden farklı olabilir. Paket servis indiriminden faydalanabilmek için GastroClub üyesi telefonda sipariş verirken GastroClub üyesi olduğundan bahsederek, uygulama üzerinden aldığı paket servis kodunu telefonda siparişi alan restoran yetkilisine iletmelidir. Kodun iletilmediği veya restoran tarafından doğrulanamadığı durumlarda restoran paket servis indirimini uygulamama hakkına sahiptir. Restorana telefonla verilen siparişler dışında üçüncü parti websiteleri ve-veya mobil uygulamaları üzerinden verilen siparişlerde ve yemek kartları ve çekleriyle yapılan ödemelerde paket servis indirimi geçerli değildir.

 

 • GastroClub üyeleri, belirli üye İşyerleri’nin gün ve/veya saat bazında indirim oranlarının sürekli değişkenlik gösterebileceğini, bu konuda öğlen/akşam indirimleri ile hafta içi/hafta sonu indirimlerini, kişi limitlerini ve/veya diğer özel koşulları İnternet Sitesi ve-veya Mobil Uygulama üzerinden takip ederek işlem gerçekleştireceklerini, aksi taktirde karşılaşılabilecek her türlü zarar, ziyan ve/veya diğer olumsuzluklardan ötürü GastroClub’ın hiçbir sorumluluğu bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 • GastroClub üyesi, GastroClub üyelik Sistemi’ne üye olurken vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru ve tam olduğunu ve yanıltıcı olmadığını, bunların yanlış, eksik veya yanıltıcı olmasından kaynaklanabilecek her türlü zarardan ve yaptırımdan münhasıran sorumlu olduğunu, GastroClub’ın bu yönde uğrayabileceği doğrudan, dolaylı ve her türlü zararı nakden ve derhal tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. GastroClub üyesi, kendisi tarafından belirlenen ve kendisine münhasır olan kullanıcı adı ve şifrenin gizliliğinden kendisinin sorumlu olduğunu, bunların GastroClub üyesi’nin kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla GastroClub’ın herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 • GastroClub üyelik Sistemi ve GastroClub Kart kapsamında sağlanan indirim, promosyon ve sair kampanyalar üçüncü kişilere devredilemez. Sadece GastroClub üyesi ve GastroClub Kart sahibi ile beraber hizmet alan kişilerden (eğer varsa) üye İşyeri’nin belirlediği kişi limitine kadar olanlar bu indirim, promosyon ve sair kampanyalardan faydalanabilirler. Bu durumlar haricinde, GastroClub Kart’ın GastroClub üyeleri dışındaki kişiler tarafından kullanılması yasak olup bunların her ne şekil ve surette olursa olsun başkaları tarafından kullanılmasından doğacak her türlü hukuki ve mali sorumluluk GastroClub üyesi’ne aittir. Yukarıdakilere ilaveten GastroClub üyesi, GastroClub Mobil Kart’ın üye’nin mobil cihazıyla eşleştirildiğini, söz konusu cihazın bir yıl içerisinde en fazla bir defalığına değiştirilebileceğini, cihaz değişikliği sayısının üyeliğin geçerli olduğu yıl içerisinde birden fazla kere olması durumunda, GastroClub’ın info@gastroclub.com.tr e-posta adresi üzerinden GastroClub ile irtibata geçerek söz konusu değişikliğe ilişkin bildirimde bulunması gerektiğini, aksi halde üyelik hizmetlerinden yararlanılamayacağını ve bu konuda hiçbir hak talep veya itirazında bulunmayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 • İnternet Sitesi tüm üye İşyeri ve katılım koşullarını güncel bir şekilde gösterebilmek amacıyla sürekli yenilenecektir. GastroClub, herhangi bir üye İşyeri’nin katılım koşullarında gerçekleşen değişikliklerin meydana getirdiği sonuçlardan sorumlu değildir. GastroClub üyeleri, üyelik başlangıç tarihlerinden sonra GastroClub sistemine dâhil olan üye İşyerleri’nin sunduğu avantajlardan faydalanabilirler.

 

 • Rezervasyon şartı bulunan üye İşyerleri’ne GastroClub üyeleri’nin söz konusu üyeliği belirterek rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon kabul edip etmemesi tamamıyla üye İşyerleri’nin inisiyatifinde olup, üye İşyerleri rezervasyon kabul etmeme hakkına sahiptir.

 

 • GastroClub üyesi, İnternet Sitesi üzerinden çevrimiçi ödeme yöntemleri ve kredi kartı veya banka kartı kullanımı gerektiren işlemlerde kredi kartı veya banka kartı malikinin rızası ile işlem yapacağını; aksi halde ödeme iadesi, ifa etmeme veya benzeri sebeplerden kaynaklanabilecek, avukatlık masrafları dahil olmak üzere her türlü masraflardan ve her türlü zarardan münhasıran sorumlu olacağını ve GastroClub’ı bunlardan kaynaklanabilecek her türlü talepten âri tutacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • GastroClub üyeleri, herhangi bir restoranda ilk kez indirim kullanması ve mobil kart üzerindeki ‘toplam tutar’ sekmesini doldurması durumunda 1 (bir) puan kazanır. Bu yöntemle kazanılacak en yüksek puan, 40 (kırk) puandır. 40 (kırk) puandan sonraki kullanımlarda puan kazanılamaz. Kazanılan puanlar üyelik yenilemelerde 1 puan, karşılığı 1 TL olarak kullanılabilir. Puanlar nakite çevrilemez. GastroClub üyelik yenilemelerinde kullanılan puanlarla, diğer kampanyalar birleştirilemez. GastroClub puan sisteminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

 • GastroClub üyelik Sistemi kapsamında GastroClub tarafından sağlanan hizmetler ile ilgili GastroClub üyesinin bir şikayeti veya talebi bulunması halinde, GastroClub üyesi, söz konusu talep ve şikayetlerini info@gastroclub.com.tr e-posta adresi aracılığıyla ve/veya 0 850 304 10 83 numaralı telefondan ulaşarak GastroClub’a iletebilir.

 

 • İşbu Sözleşme kapsamında GastroClub’ın kusurundan kaynaklanan sebeplerle GastroClub üyesi’ne Sözleşme hükümlerine uygun hizmet sağlanamaması halinde, GastroClub üyesi;

 

 • hizmetin yeniden görülmesi
 • ayıp oranında bedelden indirim veya
 • sözleşmeden dönme haklarından birini kullanabilir.

 

GastroClub, söz konusu şikayet ve taleplerde işbu Sözleşme, Ön Bilgilendirme Formu ve ilgili mevzuat hükümlerine uyacaktır.

 

7. CAYMA HAKKI

 

 • GastroClub Mobil Kart’ın kullanıma hazır hale geldiği tarihten itibaren on dört (14) gün içerisinde, üyelik avantajlarının kullanılmaması koşuluyla hiçbir gerekçe göstermeksizin ve hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. GastroClub, cayma bildiriminin kendisine ulaşması tarihinden itibaren üyeliği durdurmayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Cayma hakkının süresi, GastroClub Sanal Kart’ın kullanıma hazır hale geldiği günden itibaren işlemeye başlar.

 

 • GastroClub üyesi, cayma hakkını kullandığına dair bildirimi 14 günlük cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak info@gastroclub.com.tr e-posta adresine göndermek suretiyle yapacaktır. info@gastroclub.com.tr e-posta adresine gönderilen cayma hakkı bildirimleri, GastroClub üyesi’nin bilgilerini, caymaya konu sipariş numarasını, caymaya konu ürün ve adedini ve telefon numarasını içermelidir.

 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 12 uyarınca GastroClub, tüketici sıfatını haiz GastroClub üyeleri’nin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, varsa GastroClub Kart’ın tüketiciye teslim masrafları da dâhil olmak üzere tüketici sıfatını haiz GastroClub üyesi’nden tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

 

 • GastroClub üyesi’nin, 14 günlük cayma hakkı süresi dolmadan, cayma hakkını işbu Sözleşme Madde 7.2’de belirtildiği şekilde kullanması halinde, GastroClub üyesi, GastroClub üyelik Sistemi’nden çıkarılır ve GastroClub Mobil Kart cayma tarihi itibarıyla otomatik olarak iptal edilir.

 

 • Bununla birlikte, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 15’in 1. Fıkrasının (h) bendi uyarınca, tüketicinin 14 günlük cayma hakkı süresi sona ermeden önce tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde ve dolayısıyla işbu Sözleşme bakımından tüketici, cayma hakkını kullanamaz. Bu kapsamda, 14 günlük cayma hakkı süresi dolmadan GastroClub üyelik Sistemi hizmetlerini kullanmaya başlayan GastroClub üyesi, cayma hakkını kullanamayacaktır.

 

8. SAİR HUSUSLAR

 

 • İnternet Sitesi ve akıllı telefon uygulamalarında yer alan ve üye İşyerleri’ne ait olan bilgilere sadece tanıtım ve bilgilendirme amaçlı olarak yer verilmektedir. GastroClub, bu mecralarda yer alan bilgilerin üye İşyerleri’nin veya sağladıkları ürün ve hizmetlerin gerçek durumlarını yansıttığına yönelik herhangi bir açık veya zımni taahhüt veya garanti vermemektedir.

 

 • Basılı pazarlama materyallerinde (broşür, katalog, el ilanı vs.) yer alan üye İşyerleri o materyallerin basıldığı an itibariyle GastroClub üyelik Sistemi’ne dâhil olan üye İşyerleri ve sağladıkları indirim, promosyon ve sair kampanyaları temsil etmektedir. GastroClub üyeleri, basılı pazarlama materyallerinde eksik veya fazla üye İşyeri bilgisi bulunabileceğini, İnternet Sitesi ve akıllı telefon uygulamalarında yer alan bilgilerde teknik yanlışlıklar, yazım hataları veya zaman zaman güncelliğini yitirmiş bilgilerin olabileceğini kabul ederler.

 

 • GastroClub, İnternet Sitesi veya akıllı telefon uygulamaları üzerinden, GastroClub’ın kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilerin işlettiği internet sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere uzantı (=link) verebilir. Bu uzantılar, GastroClub tarafından sahibinden izin alınmak suretiyle referans kolaylığı amacıyla sağlanmış olabilir ve internet sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesini ya da içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir açık veya zımni beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet Sitesi üzerindeki uzantılar vasıtasıyla erişilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler, ürünler ya da bunların içeriği hakkında GastroClub’ın hiçbir sorumluluğu  bulunmamaktadır.

 

 • GastroClub üyesi, spam, virüs, Truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile İnternet Sitesi’nin çalışmasını durdurucu veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 • Üye İşyeri ve GastroClub birbirinden bağımsız ve ayrı ticari kuruluşlardır. GastroClub, GastroClub üyesi ile üye İşyeri’ni bir araya getiren bir platform olup hiçbir surette hizmetlerin sağlayıcısı, sunucusu, ifa yardımcısı olmadığı gibi üye İşyeri’nin ortağı, acentesi, bayii, vekili, temsilcisi veya herhangi bir şekilde tacir yardımcısı da değildir.

 

 • Üye İşyeri, GastroClub üyeleri’ne yalnızca işbu Sözleşme kapsamında belirtilen GastroClub üyelik satışını gerçekleştirmekle yükümlüdür. GastroClub, yalnızca GastroClub üyesi’ne ve üye İşyeri’ne aracılık edecek ve GastroClub üyesi ile üye İşyeri’nin tarafı olduğu hizmet veya satış ilişkisinin tarafı olmayacaktır. üye İşyeri tarafından satılacak, sağlanacak, sunulacak veya ifa edilecek ürün ve hizmetler, GastroClub'ın açık veya zımni taahhüt veya garantisi altında değildir. Yukarıda da ifade edildiği üzere, GastroClub yalnızca üye İşyeri ve GastroClub üyesi’ni buluşturan bir platform olarak işlev yapar. Bu sebeple üye İşyeri’nin sağlamış olduğu hizmet veya satmış olduğu ürünlerden doğan ayıpları veya ayıbı takip eden zararları nedeniyle GastroClub sorumlu tutulamaz.

 

 • GastroClub, üye İşyeri ile GastroClub üyeleri arasında alışveriş konusu olan mal veya hizmetin kalitesi, miktarı, nakliyesi, teslimi, cinsi, fiyatı vb. ile ilgili olayları bilme ve anlaşmazlıklarda taraf olma ve karar verme yükümlülüğü altında değildir. üye İşyeri ve GastroClub üyeleri arasında meydana gelecek muhtemel uyuşmazlıklar halinde GastroClub bu uyuşmazlığa taraf olmayacak, dolayısıyla söz konusu uyuşmazlıklardan doğacak doğrudan veya dolaylı zararlardan da sorumlu olmayacaktır. Muhtemel uyuşmazlıkların GastroClub üyesi’ne karşı tek muhatabı üye İşyeri olacaktır. GastroClub üyesi, bu tür taleplerini yalnızca üye İşyeri’ne karşı ileri süreceğini, GastroClub'ın bu yönde açık veya zımni bir garantisi veya taahhüdü bulunmadığını, GastroClub’a karşı herhangi bir talepte bulunmayacağını işbu Sözleşme tahtında kabul ve taahhüt eder.

 

 • GastroClub üyesi, üye İşyeri tarafından GastroClub’ın sağladığı indirim, promosyon ve sair kampanyalar aracılığı ile satılan ya da sağlanan ürün ve hizmetlerin alkollü içki tüketimini içerebileceği durumlarda, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre, söz konusu ürün ve hizmette yer alan alkollü içkiyi tüketebilecek ve satın alabilecek yaşta olduğunu ve söz konusu ürün ve hizmetlere ilişkin İnternet Sitesi ve bununla sınırlı olmamak üzere çeşitli mecralarda yer alan görsellerin hiçbir şekilde alkol tüketimine özendirir nitelikte olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 • GastroClub, GastroClub Kart’ın, İnternet Sitesi’nin, GastroClub Mobil Uygulaması’nın ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir. GastroClub üyesi, İnternet Sitesi’nin ve/veya GastroClub Mobil Uygulaması’nın bütünü veya bir kısmını başka bir internet sitesinde ve/veya uygulamada GastroClub’ın önceden alınmış yazılı izni olmaksızın kullanmamayı; sistemde bulunan, kaynak kodu, veri kodu ve yazılım da dâhil olmak üzere, hiçbir veriyi değiştirmemeyi, kopyalamamayı, çoğaltmamayı, başka bir lisana çevirmemeyi, üzerinde ters mühendislik yapmamayı, yeniden yayınlamamayı, yayımlamamayı, başka bir bilgisayara yüklememeyi, postalamamayı, herhangi bir suretle iletmemeyi, sunmamayı ya da dağıtmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 • GastroClub, GastroClub üyesi’nin kimlik bilgilerini, GastroClub üyesi’nin güvenliği amacıyla ve GastroClub’ın işbu Sözleşme’den doğan yükümlülüklerini ifa etmesi sırasında veya bazı istatistiki değerlendirmeler için kullanabilir. GastroClub üyesi, bu bilgilerin GastroClub tarafından anılan amaçlarla kullanımına açıkça muvafakat eder. GastroClub bu bilgileri bir veri tabanı üzerinde tasnif ve muhafaza edebilir. GastroClub, GastroClub üyesi’nin isim ve telefon bilgilerini, GastroClub Kart’ı kullanımına gerek kalmaksızın telefon numarası bilgilerini kullanarak ilgili üye İşyeri ile İşlem yapılabilmesi kolaylığı açısından üye İşyeri ile paylaşabilir.

 

 • GastroClub üyesi, üye İşyeri’nin sağlanan ürün ve hizmetlere ilişkin olarak Mevzuat’a uymakla yükümlü olduğunu, bu mevzuatın satıcıya veya sağlayıcıya yüklediği her türlü borcun gereği gibi ifası ve tüketici taleplerinden münferiden sorumlu olduğunu, üye İşyeri’nin ilgili yükümlülüklerini ihlal etmesi halinde GastroClub’ın söz konusu ihlalden kaynaklanan hiçbir sorumluluğu bulunmadığını, GastroClub’ın üye İşyeri’nin ürün ve hizmetleri Mevzuat’a uygun ve/veya taahhüt ettiği biçimde sağlayacağı yönünde hiçbir açık veya zımni garantisi ve taahhüdü bulunmadığını ve GastroClub’dan bu nedenlerle herhangi bir talepte bulunmayacağını, ilgili taleplerini yalnızca üye İşyeri’ne yönelteceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 • GastroClub üyesi, İnternet Sitesi’ni ziyaret etmekle veya kullanmakla veya GastroClub Kart sahibi olmakla, İnternet Sitesi’nde yer alan içeriği, GastroClub Kart’ın kullanılmasına ilişkin işbu koşulları ve Ön Bilgilendirme Formu’nu okuduğunu, anladığını ve bu koşullarla bağlı olduğunu; hem bu koşullara hem de yürürlükte bulunan tüm kanunlara, yönetmeliklere ve sair mevzuata uyacağını açıkça kabul, beyan ve taahhüt etmiş bulunmaktadır.

 

 • Taraflar işbu Sözleşme tahtında yazılı adreslerinin kanuni tebligat adresleri olduğunu kabul etmişlerdir.

 

 • Taraflar arasında işbu Sözleşmeden doğabilecek ihtilafların hallinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilân edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değerin üstünde Tüketici Mahkemeleri; Tüketici Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

 

 • İşbu Sözleşme’nin Tarafları, bu Sözleşme ve uygulanmasıyla ilgili olarak aralarında çıkabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümlenmesinde; Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile GastroClub’ın ses kayıtlarının, GastroClub üyesi tarafından GastroClub’a gönderilecek yazılı veya faks talimatlarının 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun maddesi gereği münhasır delil olacağını, herhangi bir hususun ispatı için birbirlerine yemin teklif etmeyeceklerini kabul ve beyan ederler.

 

9. SüRE, FESİH VE GEÇERLİLİK

 

 • İşbu Sözleşme, Gastroclub’ın üyelik Bedeli’ni GastroClub üyesi’nden tahsil etme tarihinden itibaren başlamak üzere oniki (12) ay boyunca geçerlidir. Sözleşme, söz konusu süre sona erdiğinde herhangi bir ihtar veya ihbar keşidesine gerek olmaksızın kendiliğinden sona erer. Şu kadar ki GastroClub üyesi, GastroClub Mobil Uygulama veya İnternet Sitesi üzerinden PayU’nun sunmakta olduğu “tekrarlanan ödeme” (recurring payment) seçeneğini seçmesi ve “PayU Hüküm ve Koşullar” şartlarını onaylaması halinde, GastroClub üyesi tarafından Sözleşme feshedilmediği müddetçe, işbu Sözleşme’nin başta satın alınan sürelerle uzayacağını ve bu durumda her sene ilgili GastroClub üyelik bedelinin vadesinde ve GastroClub tarafından sunulan taksit seçeneklerinden biri seçilerek kredi kartından otomatik olarak çekileceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 • GastroClub, dilediği zaman, kendi inisiyatifinde olmak üzere veya GastroClub üyesi’nin işbu Sözleşme’de belirlenen yükümlülükleri yerine getirmemesi ve/veya sair sebeplerle Sözleşme’yi ihlal etmesi durumunda dilediği takdirde işbu Sözleşme’yi hiçbir tazminat sorumluluğuna tâbi olmaksızın feshetmek hakkını haiz olacaktır. GastroClub üyesi’nin işbu Sözleşme’den, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden ve TKHK’den doğan cayma hakkı saklıdır.

 

 

 

 • Sözleşme’nin feshedilmesi halinde, GastroClub üyesi, GastroClub üyelik Sistemi’nden çıkarılır. ve GastroClub Sanal Kart fesih tarihi itibarıyla otomatik olarak iptal edilir.

 

GastroClub üyesi, GastroClub tarafından kendisine işbu Sözleşme konusu ile ilgili olarak gönderilecek her türlü ticarî elektronik iletilere, SMS ve sair gönderimlere onay vermektedir. Bu kapsamda GastroClub üyesi, GastroClub tarafından kendisine, kişi müdahalesi olmadan çalışan faks, elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla, uygulama ve/veya İnternet Sitesi üzerinden anlık iletiler (push notifications) vasıtasıyla ve/veya benzeri başkaca iletişim vasıtaları ile GastroClub üyesi’nden herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama, promosyon, kampanya ve/veya reklam amacıyla her türlü elektronik ileti, kısa mesaj, faks vs. gönderilebileceğini kabul ve beyan eder.

 

İşbu Sözleşme Taraflar arasında 18/7/2018 tarihinde akdedilmiştir.

 

GastroClub, dilediği zaman işbu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir, değişiklikler, sürüm numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek İnternet Sitesi ve/veya GastroClub Mobil Uygulaması üzerinden yayınlanır ve aynı tarihte yürürlüğe girer.

 

GastroClub üyesi’nin aşağıda yer alan kimlik ve iletişim bilgileri; işbu Sözleşme’nin internet ortamında yapılması hâlinde GastroClub üyesi tarafından elektronik ortamda doldurulacaktır.