Sota
Mutfak Türü : Bar - Bistro-Dünya Mutfağı
0232 716 95 85
Yeni Mecidiye Mah. 11039 Sok. No:18 Alaçatı/İzmir
  • Rezervasyon GereklidirREZ
  • İndirim OranıBütün Gün - %20
FOTOĞRAFLAR
NASILDIR?

Yaz boyunca adından sıkça söz ettirecek Sota Alaçatı’nın konseptive menüsü Şef Osman Sezener imzası taşıyor. Özenle hazırlanan “imza menü”nün tüm malzemeleri yerel tedarikçilerden günlük olarak temin ediliyor.

 

Doğal ürünlerle huzurlu bir kahvaltı için Sota Alaçatı’nın bahçesi görülmeye değer. Sota Alaçatı’da gün; merada beslenen ineğin sütüyle yapılan tereyağı, Ayvalık’tan gelen soğuk sıkım zeytinyağı ve Kars’tan gelen özel peynirlerle başlıyor. Geleneksel tatları kendi tarifleriyle birleştiren Sota Alaçatı’da, Ege’ye has hazırlanan ara sıcak ve mezelerin ise her biri ayrı bir şölen.

 

Sota Alaçatı, ana yemeklerde ise deniz kabukluları menüsü ile farkını ortaya koyuyor. Istakozlu fettuccine, Çeşme limonlu fava, antep fıstıklı ve naranciye soslu ahtapot, Girit kabağı, şarap soslu kum midyesi tadılmayı bekleyen eşsiz lezzetlerden sadece birkaçı.

 

Çarşamba ve Cumartesi günleri piyano ve saksafon eşliğinde caz müzikle lezzet şölenini birleştiren Sota Alaçatı, Cuma akşamları da Özge Zarin’in akustik performansıyla misafirlerinin ruhuna dokunuyor. Yazın unutulmazları arasına girecek mekân, yaz boyunca sürpriz konseptlerle de misafirlerini şaşırtacak.

 

Sota Alaçatı GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

 

NASIL GİDİLİR
YEMEDEN OLMAZ
Istakoz
Sota Alaçatı'nın mutfağından çıkan bu lezzeti mutlaka denemelisiniz!
GASTROMEKANIN ÖZELLİKLERİ
Ambiyans
Bahçeli Romantik Şık
PAHALILIK DERECESİ
PARK DURUMU
Sokak
İNDİRİM ORANLARI
%20 indirim