Maria’s
Cuisine : Balık Restoranı-Ege - Akdeniz
0212 352 26 26
Zeytinoğlu Cad. Yeşim Sok. No:7 Akatlar, Etiler/Istanbul
  • Reservation RequiredREZ
  • Table Limit per Member 8
  • Discount RateH.içi - All Day - %15
PHOTOS
COMMENTARY

İstanbul’da Ege esintisini yaşatan Maria’s, Maria'nın Bahçesi ismiyle temelleri 1979 yılına, Selanik’teki Brasserie Ruby’ye dayanan hikayesine 2004’te Etiler’de, ardından 2005 yılında Küçükyalı Sahilyolu’nda devam etti. 2008’de Alaçatı’da yazlık “Maria’nın Bahçesi”ni açan Maria Ekmekçioğlu ve Haşmet Türközü; Nisan 2012 itibariyle, ilk adresi Etiler’de lezzet serüvenini sürdürüyor. Şef Maria Ekmekçioğlu ve Şef Pascal Ekmekçioğlu yönetimindeki Maria’s, Uluslararası Gastronomi Kulübü Chaine Des Rotisseurs ünvanına sahip ve Mutfak Dostları Derneği üyesi.

Maria’s'ın kahvaltısı da çok iddialı. Aklınıza gelebilecek her tür meyveden reçeller ve yine orada pişen taze ekmeklerin (özellikle acı biberli olanı muhteşem) yanı sıra hellim peynirinin saganaki içinde eritilip üzerine kekik dökülerek servis edildiği ‘Peynir Saganaki’, adaçayıyla güveçte pişen ‘Kağıtta Kuzu’, peyniri kağıtta eritip fırınladıkları "Buyurdi" ve kabak çiçeği dolması gibi özgün yemekler var. 

Etiler şubesinin en önemli farkı kuşkusuz ev yemekleri: İzmir köftesi, kayakoruklu pilavı, renkli dolmalar, sakızlı sütlaç gibi lezzetler öğlen menülerinde karşınıza çıkıyor. Buradaki şubenin kapısında bir de ufak pastane var. Mekanın çikolatalı tatlıları bu denli lezzetli olunca pastane fikri gelişmiş haliyle. Spesiyal tatlısı kesinlikle içi dışı çikolata, bal ve tarçınla pişen armut tatlısı. Ama mevsimsel olarak tatlılar da otlar gibi farklılık gösteriyor. Bu arada akşam servisinde caz, keman ve akordeon da size eşlik ediyor.

Maria's, GastroClub üyelerini haftaiçleri %15, haftasonları %10 indirimli ağırlıyor.


Not: GastroClub üyesi olduğunuzdan bahsederek, rezervasyon yaptırmayı unutmayın. 

IMPORTANT NOTE

GastroClub discount will not be applied on fix menus. 

ON THE MAP
MUST-EAT
Beğendili Ahtapot
Maria Şef'in usta dokunuşlarıyla hazırlanan çok az yerde tadabileceğiniz beğendili ahtapotu denemenizi tavsiye ediyoruz.
DETAILS
Ambience
Casual Bahçeli
EXPENSIVENESS
PARKING
Vale
DISCOUNTS
 hafta içi %15, hafta sonu %10 indirim