La Mancha
Cuisine : Bar - Bistro-Ege - Akdeniz-İtalyan
0212 257 11 44
Muallim Naci Cad. No:107 Kuruçeşme, Beşiktaş, İstanbul
  • Reservation RequiredREZ
  • Table Limit per Member 8
  • Discount RateAll Day - %15
PHOTOS
COMMENTARY

İtalyan aşkı, İspanyol ateşi ve Fas güneşi ile yoğrulmuş lezzetler...  

La Mancha İspanya, İtalya ve Fas’tan otantik yöresel lezzetler sunuyor. Başlangıçlar İspanyol tapas şeklinde veriliyor.  Soğuk ve sıcak tapasları ortaya ısmarlayıp paylaşmanızı tavsiye ederiz, bu sayede birçok farklı lezzeti tatmanız mümkün olacaktır.  Ev yapımı taze makarnalar arasında Parmesan tekeri içinde Calvados ateşiyle çevrilmiş bucatini ve  diğer İtalyan yöresel makarnaları bulabilirsiniz. Yemeklerde kullanılan malzemeler yurt içi ve yurt dışından özel olarak en uygun yörelerden seçilmektedir.  

Proscuitto, İtalya’nın Parma şehrinden geliyor. Burrata peyniri manda sütünden İtalyan yöntemi ile yapılıyor. Jamon Iberico, Pata Negra kalitesinde Ispanya’dan geliyor. Zahtar ve Ras el Hanout karışımları, bölgelerden seçilmiş baharatlarla La Mancha tarafından hazırlanıyor. Soslar Ağustos ayında toplanmış San Marzano cinsi domates ile yapılıyor. Akhisar sele ve çizik yeşil zeytin kullanılıyor. Parmesan peyniri olarak Parmigiano Reggiano kullanılıyor. Ahtapot Ayvalık yöresinden geliyor. Taze patates Kastamonu yöresinden geliyor. Kuzu Balıkesir kıvırcık cinsi. Etler Kars yöresinden geliyor. Çikolata olarak Belçika bitter kullanılıyor. Zeytinli focaccia ve ekmekler hergün taze olarak burada üretiliyor. Balzamik sirke İtalya’nın Modena bölgesinden geliyor. Yemeklerin sunulduğu cam tabakları cam sanatçısı Hasan Bodur tek tek elde üretiyor.

Akdeniz’in en özel yöresel lezzetlerinin tadını, arzu ederseniz 500’den fazla şarap alternatifiyle, Türkiye’nin en zengin çeşidine sahip şarap evi İncirli Şaraphane’den seçeceğiniz şaraplarla çıkarabilirsiniz.  

La Mancha lezzetlerine, taze meyveli kokteyller ve hafta sonları atmosferi hareketlendiren müzikler eşlik ediyor.  

Banyan’ın da içinde bulunduğu Soul Group’un üyesi olan La Mancha sunum, ambiyans, lezzet ve servisin mükemmel kombinasyonu ile 'ruhu besleyen' ve tek iddiası sizleri mutlu etmek olan bir mekandır.

La Mancha’nın seçkin ve lezzetli dünyasında GastroClub üyeleri %15 indirimli misafir ediliyor!
 

Not: Rezervasyon yaptırırken GastroClub üyeliğinizden bahsetmeyi unutmayın. 
 

ON THE MAP
MUST-EAT
Dana Bonfile
Kömür ateşinde istenilen pişirme seviyesine göre hazırlanan özel sosu ve yanında garnitürü ile birlikte...
DETAILS
Ambience
İş Yemeği Manzara Modern Romantik Şık Teras
EXPENSIVENESS
PARKING
Vale
DISCOUNTS
%%15 indirim