İki Sandal Meyhanesi
Cuisine : Balık Restoranı-Ege-Meyhane
0252 367 14 44
Kumbahçe Mah. Cumhuriyet Cad. No:183, Bodrum/Muğla
  • Discount RateAll Day - %10
PHOTOS
COMMENTARY

Yasemin ve begonvillerle çevrili avlu ve sanki dün yapılmış gibi yükselen yüzyıllık taş ev çok güzel bir atmosfer sağlıyor. Ahşap pergolalar, el yapımı terra kota yer döşemeleri, el kesmesi kayrak taşları, duvarları süsleyen eski Bodrum resimleri mekânın kırk yıllık müdavimiymiş gibi hissetmenize neden oluyor.

Ancak mekânın albenisi, sadece el işçiliğine ve onun hâkim olduğu çağlara bir saygı duruşu içeren dekorasyon ve mimarisinden kaynaklanmıyor. Zengin menüsünde iştahınızı kabartacak olan mutfaktan yeni çıkmış dumanı üstünde pilaki de var; şimdilerde mumla aranan topik de. Sohbeti bastırmadan tatlı tatlı çalan müzikle tamamlanır bu farklı doku. Ve üstüne elbette, insanı evinde hissettiren geleneksel meyhaneci konukseverliği.

İşletmesi ve menü konsepti İstanbul’un kült İnciraltı Meyhanesi tarafından üstlenilen İki Sandal’da lezzet, eski zamanlara bir yolculuğa dönüşüyor. Çoktan unutulmuş, evlerde yapımı terkedilmiş geleneksel tatlar İki Sandal mutfağında her gün taze taze üretilerek konuklara sunuluyor. 18. Yüzyıl tarifleri olan Balık Turşusu ve Dövme Hıyar Salatası, 19. Yüzyıldan fındık taratorlu Çerkez Salatası, eski Beykoz Ermeni’lerinin tarifine göre yapılmış Topik ve Dalak Dolması, Safarad mutfağından Beyin Tava, eski bir Süryani tarifine göre yapılmış Muhammara, gerçek yerli uskumrudan çiroz salatası, kış toriğinden bir Rum klasiği olan Lakerda, Yanya mutfağından sütlü incir tatlısı, yine bir 15. Yüzyıl tarifinden yapılan Limon Peltesi gibi lezzetleri tadarken adeta asırlar ve bu coğrafyanın kültürel-etnik çeşitlilikleri arasında bir yolculuğa çıkıyorsunuz.


İki Sandalye Meyhanesi GastroClub üyelerini %10 indirimli ağırlıyor.

ON THE MAP
DETAILS
Ambience
Scenery Comfort Romantic terrrace
EXPENSIVENESS
DISCOUNTS
%10 indirim