House of Medusa
Cuisine : Osmanlı-Türk
0212 511 41 16
Yerebatan Cad. Muhterem Efendi Sok. No:9 Sultanahmet İstanbul
  • Reservation RequiredREZ
  • Discount RateAll Day - %20
PHOTOS
COMMENTARY

İsmini Yerebatan Sarayı'nda bulunan ve gözüne bakıldığında taşa çeviren tanrıça MEDUSA figüründen alan bu mekan bugün dünyanın her yerinden gelen yerli ve yabancı misafirlerince ziyaret edilmekte. Konumu itibariyle tarihi değeri olan binanın bahçesi geniş bir alana sahip olup kalabalık gruplara da hizmet vermektedir.

Ayasofya’ya yakınlığı ve bahçenin kendine has dekoru mekana ayrı bir güzellik katıyor. Medusa Restaurant‘ın ilk katı usta bir ressamın tavan ve duvar süslemeleriyle dikkat çekiyor. Diğer bir katı ise otantik ve şark geleneğinin güzel örneklerinden.. Mekanın en üst katı ise özel oda olarak 4-10 kişilik gruplara hitap ediyor. Bu kat farklı ve şık dekorasyonuyla unutulmaz davetler için çok iyi bir alternatif..

Restaurant ağırlıklı olarak Osmanlı Türk mutfağından örnekler sunmakta. Mezeleriyle iddialı menü de her damak zevkine uygun bir şeyler bulmak mümkün.Kadayıflı dil peyniri, bulgurlu tokat sarması, piliçli bamya, hünkar beğendi,restorana özel Medusa piliç bunlardan bir kaçı.Tatlılardan helvalı kuru kayısı ile cevizli incir kombinesi tatlı son için iyi bir seçim… Şarap severler içinde pek çok çeşidi bulmak mümkün.

House of Medusa, GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

ON THE MAP
MUST-EAT
Bademli Kaymaklı Tavuk Yahnisi
House of Medusa spesiyali ve en özel lezzetlerinden biri olan Bademli Kaymaklı Tavuk Yahnisini mutlaka deneyiniz!
DETAILS
Ambience
Family Authentic Garden
EXPENSIVENESS
PARKING
Otopark
DISCOUNTS
%20 indirim