Dondurmino - Karaköy
Cuisine : İtalyan
0212 251 19 05
Kemankeş Mahallesi Mumhane caddesi Fransız Geçidi B blok no.3 Karaköy İstanbul
  • Discount RateAll Day - %15
PHOTOS
COMMENTARY

25 yılı aşkın süredir gıda sektörüne, özellikle de Süt - Meyve Suyu ve Dondurma tesislerine, İtalyan kökenli makine, donanım sağlaması ve güvenilirliği ile tanınan Milkomak şirketinin kurucusu Mehmet Ali Akbulut, onca yıllık deneyimleri ve gerçek İtalyan Gelatosuna duyduğu aşkın sonucunda konsept bir ''Gelato Shop'' açma hayali kurmaya başlamış ve bu hayalini ailesi ile paylaştıktan sonra kolları sıvayıp işe koyulmuş.

 

Ailenin 2004 yılında başlayan Alaçatı macerası, Kurabiye Oteli'nin 2010 yılında hizmete başlaması ile başka bir boyut kazanmış ve yılın çok önemli bir kısmı artık Alaçatı’da geçer hale gelmiş. Bu nedenle de bu hayalin gerçekleşeceği yer doğal olarak, kendiliğinden belirlenmiş olmuş; Alaçatı'nın Hacı Memiş mahallesinin ilk ticari işletmesi olan Kurabiye Otel, kardeş işletmesi Dondurmino Gelato için de aynı mahalleyi tercih etmiş.

 

İlk adım olarak, İtalya’nın kendi alanının en iyi firmaları aracılığı ile üretim makinelerinin siparişi verilmiş. Sonrasında dükkânda kullanılacak show-case yani vitrinler için yine en iyiler seçilmiş. Dükkânın, çok farklı ve Alaçatı’ya yakışır bir konseptte olması için, kendi alanlarının en iyileri olan Türk ve İtalyan uzmanlardan görüş alınıp, en farklı çizgiye sahip mimarlarla proje çalışması gerçekleştirilmiş.

 

Gelato’da fark yaratacak en önemli şey hammadde yani süt. Dünyada da çok aranan ve ürünleri ayrı raflarda satılan Jersey tipi inek sütü bulmak için Türkiye’nin her yeri araştırılmış ve Biga’da bir çiftlikte bulunmuş. Katkılar için İtalya’nın en iyi firmalarının, en başarılı oldukları ürünleri tek tek belirlenmiş ve gerekli bağlantılar kurulmuş. Meyveler içinse, mevsiminde hangi meyve varsa, taze ve günlük olarak onların temin edilmesi kararı alınmış. Tüm bunlar hazır olunca da, önce İtalya’da farklı eğitimlere katılma ve ardından Roma ve Bologna’dan Master Class Gelato şefleri ile birlikte Dondurmino’ya özgü formüllerinin hazırlanması süreçleri yaşanmış.

 

Bir yıl içinde şöhreti sınırları aşan, kategorisinde Türkiye’nin en iyi Dondurmacıları arasına giren, gerek tadı, gerekse konsepti ile dondurma sektörüne yeni bir boyut kazandıran Dondurmino Gelato'da, GastroClub üyeleri %15 indirimli ağırlanmaktadır.

ON THE MAP
MUST-EAT
Nutellalı Dondurma
Özel tariflerle yapılan birbirinden lezzetli dondurma çeşitleri arasından nutellalı dondurmayı mutlaka denemelisiniz.
DETAILS
Ambience
Modern Casual Terrace
EXPENSIVENESS
PARKING
Sokak
DISCOUNTS
%15 indirim