Banyan Restaurant
Cuisine : Asya - Uzakdoğu
0212 259 90 60
Muallim Naci Cad. Salhane Sok. No:3 (Ortaköy İskele yanı) Ortaköy, İstanbul
  • Reservation RequiredREZ
  • Table Limit per Member 8
  • Discount RateAll Day - %10
PHOTOS
COMMENTARY

'Food for the Soul' sloganıyla Asya baharatlarını dünya mutfağı ile harmanlayarak yarattığı çok özel lezzetlerle tanınan, Türkiye’nin ilk Asya Füzyon restaurantı Banyan, hem Türkiye’de hem de dünyada klasikleşen restaurantlar arasında yerini alarak 13. senesinde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. 


Banyan Restaurant, Ortaköy Camisi'ni, Boğaz’ı ve Boğaziçi Köprüsü'nü kucaklayan müthiş manzaralı huzur dolu ortamında, etkileyici sunumlarla ve baştan çıkaran baharatlarla hazırlanmış çeşit çeşit deniz mahsüllerinden ve Banyan klasiklerinden oluşan menüsü ile benzersiz bir deneyim sunuyor. Kış menüsünün favorileri arasında bulunan Banyan portakallı biftek, karamelize erik sosta pişmiş ördek but konfit, Malezya usulü kuzu kaburga gibi çeşitleri Banyan’ın şömineli terasında deneyebilirsiniz. Yemekler tamamen katkısız, doğal ve en taze malzemelerle yapılıyor. 


Banyan sunduğu benzersiz lezzet ve elit servisiyle sadece yerel değil uluslararası ödüllere layık görülüyor. Son 10 senede, En İyi Etnik Restaurant, En Sağlıklı Menü, En İyi Füzyon Mutfağı gibi aldığı 9 farklı ödüle, 2013 yılında biri uluslararası olmak üzere 2 yeni ödül daha eklemenin yanı sıra 2013 yılında, Trip Advisor tarafından, dünya çapında en iyi müşteri yorumu alan %10’luk dilime girerek 'Mükemmeliyet Sertifikası' ile ödüllendiriliyor. Diğer bir ödülü de, Gecce.com’un Mekan Oscarları gecesinde, En Başarılı Kadın kategorisinde, Banyan’ın kurucu ortağı Aslı Pasinli alıyor. 

Banyan, Boğaz’la iç içe bir atmosferde misafirlerine sunduğu lezzet dolu dünyasında GastroClub üyelerini %10 indirimli ağırlıyor. 

Not: Rezervasyon yaptırırken GastroClub üyeliğinizden bahsetmeyi unutmayın.

ON THE MAP
MUST-EAT
Malezya Usulü Kuzu Kaburga
Banyan'ın şeflerinin füzyon mutfağına uygun dokunuşlarıyla hazırlanan başlangıç yemeği; Malezya usulü kuzu kaburga
DETAILS
Ambience
İş Yemeği Manzara Modern Romantik Şık Teras
EXPENSIVENESS
PARKING
Vale
DISCOUNTS
%10 indirim