Ali Ocakbaşı - Karaköy
Cuisine : Kebap
0212 293 10 11
Arap Camii Mah. Tersane Cad. Kardeşim Sok. No:45 Kat:4 Grifin Han Karaköy, İstanbul
  • Reservation RequiredREZ
  • Discount RateAll Day - %15
PHOTOS
COMMENTARY

Ali Ocakbaşı, İstanbul'un yeni yıldızı Karaköy'de modern ocakbaşı konseptinin mimarı. Tarihi Grifin Han'daki mekanıyla misafirlerini tarihi bir atmosferde Haliç manzarasında ağırlayan Ali Ocakbaşı, lezzet severlere iştah kabartan bir menü sunuyor.
 

Kebabı modern yorumuyla sunan Ali Ocakbaşı'nda, pastırmalı humus, sıcak ezme salata ve beş ayrı otla hazırlanan Ali salata mutlaka denenmesi gereken lezzetlerin başında geliyor.
 

Ali Ocakbaşı'nın spesyalleri arasında; Ali Kebap, özel sosunda marine edilmiş Şaşlık, tandır fırınında lavaş ile servis edilen Uykuluk ve Kaburga'nın yanı sıra vejetaryenler için de özel seçenekler bulunuyor.
 

İsteyenlerin ocakbaşı kültürünü yaşayabileceği, isteyenlerin manzaraya karşı lezzetli bir sofranın tadını çıkarabileceği şekilde düzenlenmiş olan mekanda müzikler de bir hayli keyif verici.
 

Teras katında konuklarını ağırlayan Haliç Bar, İstanbul manzarasına karşı keyifli zaman geçirmek isteyenler için doğru adres. Özel kokteyller ve müziklerle geliştirilen atmosfer karşı konulamaz nitelikte.
 

Mezenin, etin ve içkilerin en lezzetlisini en iyi atmosferde sunan Ali Ocakbaşı, Karaköy şubesinde GastroClub üyelerini %15 indirimli ağırlıyor.

IMPORTANT NOTE

Please don't forget to mention that you're a GastroClub member to gain the benefits of your reservation privileges. Discount cannot be applied on fix menus.

ON THE MAP
MUST-EAT
Ali Kebap
Zırh ile elde günlük çekilmiş kuzu/dana karışık az yağlı ''Ali''ye özgü kebabı denemeden geçmeyiniz.
DETAILS
Ambience
Family Business Dinner Scenery Modern chic terrrace
EXPENSIVENESS
PARKING
Vale
DISCOUNTS
%15 indirim