Agatha Restaurant
Mutfak Türü : Fransız-İtalyan-Türk
0 212 377 40 00
Meşrutiyet Caddesi No:52, 34430 Tepebaşı Beyoğlu/İstanbul
  • Rezervasyon GereklidirREZ
  • İndirim OranıBütün Gün - %20
FOTOĞRAFLAR
NASILDIR?

Pera Palace Hotel Jumeirah’ın -1. Katındaki Agatha Restaurant, adını daha önce otelde misafir edilmiş ünlü polisiye roman yazarı Agatha Christie’den almış. Zamanında Şark Ekspresi’nin üç ana duraklarından olan Paris, Venedik ve İstanbul’dan esinlenerek; Fransız, İtalyan ve Türk mutfaklarını bir araya getirmiş. Şark Ekspresi güzergahına ait lezzetleri kendi mutfağına taşıyarak şık bir atmosferde misafirlerinin beğenisine sunuyor.

 

1895’ten günümüze taşınmış bir lezzet durağı olan mekanın tarihi dokusu renovasyonlar esnasında büyük ölçüde korunmuş. Sarkıt kristal avizeleriyle, siyah-beyaz kareleri mermeri, ahşap ağırlıklı bölmeleri, büyük aynalarıyla Pera’nın eski günlerindeki ihtişamını sürdürüyor.

 

Şefin tadım menüsü, üçlü menü, a-la-carte menü gibi tercihleriniz var zira menü oldukça geniş. Üç ayrı büyük mutfak kültürünün yemeklerini göreceğiniz menüde seçim yapmak oldukça zor. Ana yemekler arasında mesir macunu ve süt ile marine edilen kuzu sırtını denemenizi tavsiye deriz. Tatlılar arasından da kestane şekerli baklavanın tadına bakmalısınız.

 

Agatha Restaurant, GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

ÖNEMLİ NOT
Rezervasyon yaparken GastroClub üyeliğinizden bahsetmeyi unutmayınız.
NASIL GİDİLİR
GASTROMEKANIN ÖZELLİKLERİ
Ambiyans
İş Yemeği Romantik Şık Otantik
PAHALILIK DERECESİ
PARK DURUMU
Otopark
İNDİRİM ORANLARI
%20 indirim