Agatha Restaurant
Cuisine : Fransız-İtalyan-Türk
0 212 377 40 00
Meşrutiyet Caddesi No:52 Tepebaşı-Beyoğlu/İstanbul
  • Reservation RequiredREZ
  • Discount RateAll Day - %20
PHOTOS
COMMENTARY

Pera Palace Hotel'in -1. Katındaki Agatha Restaurant, adını daha önce otelde misafir edilmiş ünlü polisiye roman yazarı Agatha Christie’den almış. Zamanında Şark Ekspresi’nin üç ana duraklarından olan Paris, Venedik ve İstanbul’dan esinlenerek; Fransız, İtalyan ve Türk mutfaklarını bir araya getirmiş. Şark Ekspresi güzergahına ait lezzetleri kendi mutfağına taşıyarak şık bir atmosferde misafirlerinin beğenisine sunuyor.

 

1895’ten günümüze taşınmış bir lezzet durağı olan mekanın tarihi dokusu renovasyonlar esnasında büyük ölçüde korunmuş. Sarkıt kristal avizeleriyle, siyah-beyaz kareleri mermeri, ahşap ağırlıklı bölmeleri, büyük aynalarıyla Pera’nın eski günlerindeki ihtişamını sürdürüyor.

 

Şefin tadım menüsü, üçlü menü, a-la-carte menü gibi tercihleriniz var zira menü oldukça geniş. Üç ayrı büyük mutfak kültürünün yemeklerini göreceğiniz menüde seçim yapmak oldukça zor. Ana yemekler arasında mesir macunu ve süt ile marine edilen kuzu sırtını denemenizi tavsiye deriz. Tatlılar arasından da kestane şekerli baklavanın tadına bakmalısınız.

 

Agatha Restaurant, GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

IMPORTANT NOTE

Please don't forget to mention that you're a GastroClub member to gain the benefits of your reservation privileges.

ON THE MAP
DETAILS
Ambience
Business Dinner Romantic chic authentic
EXPENSIVENESS
PARKING
Otopark
DISCOUNTS
%20 indirim