“Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” mı yoksa “Kahvaltı yapmak yasaklanmalı” mı?

Melis Tosun

http://melistosun.com/

 

Uzun yıllardır kahvaltı hakkında birçok söz söyleniyor, sonuncusu ise dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz’den geldi: “Kahvaltı yapmak yasaklanmalı”. Tabii ki çok ses getiren bu sözü tek bir cümleden ibaret değil. Açıklamanın devamına baktığımızda Mehmet Öz diyor ki uyanır uyanmaz değil, acıktığınızda kahvaltı yapın. Birçok uzman da bunu destekler şekilde kahvaltının zorunlu bir şekilde yapılmasını değil, isteğe bağlı olması gerektiğini savunuyor. Bu durumda Cemal Süreya tekrar haklı çıkıyor: Zorunlu olmadan yapılan kahvaltının gerçekten mutlulukla bir ilgisi var :)

 

Bu durumda da bize İstanbul’da kahvaltı yapılabilecek en güzel mekanları yazmak düşüyor.

 

 

Brekkie

Kruvasan sevenlerin kesinlikle kahvaltı için uğraması gereken bir lezzet rotası: Brekkie Moda. Kruvasanı farklı bir şekilde yorumlayan Brekkie’de onlarda çeşit bulabilirsiniz. Avokadolu’dan somonluya kadar birçok “Crowich” (yani Kruvasan – Sandviç) sonrasında yeriniz kalırsa enfes tatlılar da deneyebilirsiniz. GastroClub üyeleri Brekkie’de %20 indirimli ağırlanıyor!

 

 

Cuma

Çukurcuma’da bulunan Cuma’nın çeşit çeşit yumurtaları, kahvaltı tabağı ve tostları arasından seçim yapmanın kolay olmadığını biliyoruz ama hangisini seçerseniz seçin sizi lezzetli bir kahvaltı beklediğinden eminiz! Cuma da GastroClub üyelerine %15 indirimli!

 

 

Balkon Sefası

Keyifli bir kahvaltı sofrası için Kozyatağı’nda bulunan Balkon Sefası’nın “Mutlu Kahvaltı”sını tavsiye ediyoruz. Ev yapımı reçeller bulacağınız lezzetli bir kahvaltı sonrasında Petra Roasting’in muhteşem kahvelerinin tadına doyum olmuyor. Balkon Sefası’nda GastroClub üyeleri %15 indirimli ağırlanıyor!

 

 

White Mill

Sabah 9:30’dan akşamüstü 17:00’ye kadar kahvaltı edebileceğiniz Akaretler’deki White Mill’de İngiliz Kahvaltısından Frech Toast’a kadar farklı seçenekler bulabilirsiniz. Uzun uzun kahvaltı yapmayı sevenler için tavsiyemizdir. White Mill’de GastroClub üyeleri %15 indirimli ağırlanıyor!

 

 

Gran Karaköy

Karaköy’ün en keyifli yerlerinden Gran da kahvaltı severleri mutlu eden seçenekler sunuyor! Eğer Karaköy’de keyifle kahvaltı etmek isterseniz Gran’ı tercih edebilirsiniz. Gran Karaköy’de GastroClub üyeleri %15 indirimli ağırlanıyor!

 

 

21 Ocak 2020
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM