Melez Tea ile Yazın En Ferah Buzlu Çayları

Yazın ferahlamak için ilk başvurduğumuz seçeneklerden biri buzlu çaylar. Ne var ki; çoğumuzun aklına buzlu çay denince gelen çeşitler bir elin parmaklarını geçmiyor. Melez Tea, çay konusunda ufuk açan, envaiçeşit dünya çaylarının birbirinden lezzetli ve faydalı karışımlara evrilmesi için kafa yoran bir oluşum. İsimlerini, hem çay karışımlarının büyülü dünyasından, hem de İstanbul’un çok kültürlü yapısından esinlenerek seçmişler. Sıradan bir kafe olmaktan öte, eğlenceli bir çay laboratuvarı olan Reşitpaşa’daki mekanlarında, kendi hazırladıkları nefis çay kokteyllerini sunuyorlar. GastroClub üyeleri %20 indirimle bu yenilikçi mekanda keyifle vakit geçirebilir! Eğer yolunuz o taraflara düşmüyorsa da üzülmeyin, çay karışımlarını internet sitelerinden %15 GastroClub indiriminizle sipariş edebilir, yine internet sitelerinde bulunan tariflerle soğuk ya da sıcak çaylarınızı dilediğinizce hazırlayabilirsiniz!

 

 

Melez Moroccan Iced Mint

Yaz menüsünün en ferah seçeneklerinden biri, kesinlikle, Moroccan Iced Mint. Tıpkı mekanın ismi gibi, bu çay da melez; esin kaynağı, Fas’ın meşhur, geleneksel, naneli çayı, içinde kullanılan yeşil çay ise Japonya’da en çok tüketilen yeşil çay türü olan sencha. Arzuya göre balla da tatlandırılabilen bu nefis içecek; içinde bulunan kavun ve nane sayesinde, içtiğimiz ilk yudumdan itibaren tazelenmiş hissetmemizi sağlıyor! Orijinal Fas çay seremonisinde çay sunulurken demlik mutlaka masaya getirildiği için, Melez Tea Lab’de de çayınız size demlik içerisinde servis ediliyor.

 

 

Refresh Iced Tea ft. Popping Boba

Hiç bubble tea -ya da Türkiye’de bilinen diğer ismiyle inci çayı- içtiniz mi? Melez Tea’nin 7 numaralı çay karışımı Refresh ile yapılan bu buzlu çay, içerisinde Tayvan’dan gelen, “boba” denen, ağızda patlayan nefis meyve kesecikleri ile sunuluyor. Biz,çayımızı çarkıfelek meyveli boba ile denedik, eğer farklı aromalarda da denemek isterseniz, mango, mavi yemiş, litçi gibi çeşitleri de var. Refresh, içindeki ananas ve elma parçaları, narenciye kabukları ve kuşburnuyla zaten çok lezzetli, insanı canlandıran, tatlı bir çay. Ayrıca bobaların da ağızda yarattığı his de çok hoş!

 

 

Thai Rainbow Iced Tea

Rainbow Iced Tea’nin ismi, karşılaşacağınız görüntünün güzelliğine dair size bazı ip uçları vermiştir! Melez’in, mavi bezelye çiçeği ve limon otu içeren 30 numaralı karışımı Indigo ile hazırlanan çayınız, başlangıçta, Türkçe’de çivit mavisi olarak da bilinen, indigo renkte servis ediliyor, sonrasında, yanında getirilen taze limon suyunu ekleyerek, çayınızın renginin tatlı bir mora dönüşmesini izliyorsunuz. Bu keyifli görüntünün ardından ilk yudumumuzu aldığımızda, ağzımızda biraz mayhoş, ama daha çok tatlı, ferah bir his kalıyor. Bizce, yazın ferahlamak için içilebilecek en lezzetli şeylerden biri olabilir!

 

 

Japanese Watermelon Matcha

Matcha severlerin bayılacağı bir içecek olan Japanese Watermelon Matcha, aslında matcha sevmeyenlerin kalbini kazanmaya da aday! Geleneksel hazırlama usullerine sadık kalınarak hazırlanan matcha ile karpuzun nefis bir birleşimi olan çayınız, pembe ve yeşilin en canlı tonlarında, taptaze sunuluyor. Hem çok lezzetli ve ferahlatıcı, hem de içindeki matcha ile son derece sağlıklı bir seçim!

 

 

Indian Masala Chai Milkshake

Soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan nefis masala chai’yi yazın neden içmeyelim ki? Melez Tea’nin 10 numaralı karışımı Spice Tea ve nefis bir vanilyalı dondurma ile hazırlanan bu milkshake, hem serin, hem lezzetli, hem de tatlı krizlerine birebir bir içecek olmuş! Özellikle, baharatları, oryantal tatları ve elbette tarçını seviyorsanız mutlaka denemenizi öneririz!

 

 

Spanish Rooibos Sangria

Listemizin sonunda, İspanyolların meşhur Sangria’sından ilham alan ve ona yepyeni bir yorum katan harika bir çay kokteyli var! Ünü, Güney Afrika’dan dünyaya yayılan rooibosun, vanilya ve portakal notaları içeren büyüleyici kokusuyl,a bourbon vanilya ve kadife çiçeğini birleştiren Melez Indulge zaten nefis bir çay; üstüne bir de bal, çilek ve şeftaliliyle zenginleştirilince, belki orijinal Sangria’dan bile daha çok sevilecek bir içecek çıkmış ortaya! Üstelik, eğer kafein almak istemiyorsanız, rooibosun kafein içermediğini de ekleyelim!
 

13 Ağustos 2018
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM