Alaçatı'da Bir Hafta Sonu

Havalar ısındı, hepimiz biraz olsun şehirden uzaklaşmak, kendimizi Ege'ye atmak istiyoruz.  Uzun uzadıya bir tatile çıkamıyorsak bile hafta sonu Alaçatı'ya kaçmanın, biraz kendimizi şımartmanın tam zamanı! Planla programla uğraşmak istemeyen ama gitmişken ne yiyeceğini de düşünmeden edemeyenlere; Alaçatı'nın en gurme mekanlarını içerek bir tatil planı hazırladık, iyi eğlenceler!

 

CUMARTESİ

 

 

Asfalya'da tatile başlangıç

Güne güzel bir kahvaltıyla başlamak, günün devamında enerjimizi yükseltip kendimizi iyi hissettireceğinden ilk durağımız Asfalya! Kendimize Asfalya'nın nefis kahvaltısını ısmarlıyoruz. Mekan, keyifli arka bahçesi ve zengin kahvaltısı ile yol yorgunluğunu üztümüzden hemen alıyor. Kahvaltıdan sonra midenizde yer kalırsa Asfalya'nın meşhur hindistan cevizi ve limon kabuğu dondurmalarını da deneyin! Üstelik, Asfalya'da %15 GastroClub indiriminiz var.

 

 

Paradiso Beach'te plaj keyfi

Kahvaltımızı yaptıktan sonra denize girmek, biraz güneşlenmek, üzerimizdeki yorgunluğu atmak için rotamızı Paradiso’ya çeviriyoruz. Çeşme'de cennet koylardan Deliklikoy'da kurulan Paradiso Çeşme Beach Club ve Resort Alanı, özenle tasarlanmış, hem doğal güzellikleriyle hem içindeki mekanlarla harika bir yer. Üstelik, Paradiso'da dünya mutfağından pek çok lezzet bulmak mümkün. Bize yalnızca güzel müziklerin, denizin ve gurme lezzetlerin keyfini çıkarmak kalıyor!

 

 

Meyhane Şerefe'de akşam yemeği

Akşam oldu, gün boyu denize girdik, güneşlendik, artık tam anlamıyla tatilciyiz! Şimdi, güzel bir yemek eşliğinde eğlenme zamanı! Meyhane Şerefe, Alaçatı mimarisini tümüyle yansıtan, çok tatlı bir mekan. Burada şahane Ege mezelerinden ve yemeklerinden tadabilir, ağaçların altında püfür püfür Alaçatı havasında oturup, biraz nostaljik bir ortamda, Türk ve Yunan ezgilerini barındıran harika müzikler dinleyerek demlenebiliriz. Meyhane Şerefe'de GastroClub üyeleri her zaman %10 indirimli ağırlanır.

 

PAZAR

 

 

Asfalya'da tatile başlangıç

Güne, bu kez de, Alaçatı’nın bir diğer sevimli mekanı olan Alatat’ta başlıyoruz. Serpme kahvaltısından sipariş edip uzun uzun kahvaltı keyfi yapmanın tadını çıkarıyoruz. Mis kokulu domateslerle hazırlanan salatalar, en doğalından bal, kaymak, peynir, yumurta, lezzetli Ege zeytinleri ve kahvaltılık mezeler… Bu kahvaltı insanın ömrünü uzatır! Ayrıca, kahvaltıdan sonra midenizde yer kalırsa Alatat’ın nefis pastalarından da mutlaka deneyin! Alatat'ta, GastroClub üyeleri, hesabı %15 indirimli ödüyor.

 

 

Alaçatı sokaklarında dolaşırken Dondurmino Gelato'dan dondurma

Alaçatı sokaklarını gezmeden olmaz. Bölgenin karakteristik mimarisini yansıtan bu eski ve güzel sokaklarda gezmek çok keyifli ancak bu sıcaklarda hararetimizi alacak serin bir molaya ihtiyaç var. Dondurmino böyle hissettiğiniz an mutlaka uğramanız gereken bir adres. Epeyce bir çeşit var, fıstıklı çikolatalı, bademli, cevizli, Türk kahveli, bisküvili, tiramisulu… Keyfinize birkaç top dondurma alıp, onu yiyerek gezimize devam etmek hem bize enerji verecek hem de mini tatilimizde bize vakitten kazandıracak.

 

 

Roqqa'da kahve molası

Günün devamında, yine Alaçatı sokaklarında, ufak bir mola veriyoruz. Tam adı Alaçatı Roqqa Artisan Coffee Shop olan bu yeni nesil kahvecide, arka taraftaki minik avluda oturup birbirinden güzel soğuk kahve çeşitlerinden içip tatlılarından yemek,  biraz dinlenmek için ideal. Üstelik bu enteresan mekanda kahve içerken zumba ya da pilates yapabilir, kendinizi dans dersi alırken bulabilirsiniz!

 

 

İyi Pizza Bar'da lezzetli ve eğlenceli bir kapanış

Alaçatı’daki son akşam yemeğimizi hem güzelce doyarak hem de keyif alarak geçirmek için İyi Pizza Bar’ı seçiyoruz. Ege pidesi ve İtalyan hamurunun karıştırılarak yapılan bu pizzalar, İyi Pizza’yı Alaçatı'da epey ünlü etmiş. Burada, daha önce hiçbir yerde rastlamamış olmanız muhtemel olan pek çok orijinal pizza çeşidi var. Yöresel ürünler kullanılarak dekore edilen mekanın müzik seçimleri ve pizzalarıyla uyumlu yerli şarapları barındıran alkol menüsü de gayet başarılı. Alaçatı’ya sakin ve güzel bir veda etmek veya aniden tatili uzatmaya karar vermek için İyi Pizza tam yerinde bir tercih! GastroClub üyeliğinizle İyi Pizza Bar'da %20 indirimli ağırlandığınızı unutmayın!

11 Haziran 2018
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM