Enfes Manzarasıyla Felekten Bir Gece: Ali Ocakbaşı

Kim sevmez ki felekten bir gece çalıp Türk mutfağının en leziz mezelerini ve yemeklerini tatmayı? Türk kültürünün olmazsa olmazı olan Türk mutfağını en özgün haliyle size sunan Ali Ocakbaşı’nı henüz duymadıysanız bir an önce yerinizi ayırtmalısınız.

 

 

Karaköy’de de bir şubesi bulunan Ali Ocakbaşı’nın hem Karaköy hem de Gümüşsuyu şubesi oldukça yoğun bir ilgi görüyor. GastroClub üyelerine de belli indirimler sağlayan Ali Ocakbaşı’na gelen GastroClub kart sahipleri 18:00’e kadar %25 ve 18:00’den sonra %15 oranında bir avantajdan yararlanma imkanı buluyor. Eğer önceden rezervasyon yaptırmak istiyorsanız GastroClub üyeliğinizden bahsetmeyi de unutmamalısınız.

 

 

Gümüşsuyu’nda enfes bir manzarayla sizi karşılayan restoranın yemekleri, içkileri, mezesi, kısacası sunduğu her şey şahane! Buraya gelen misafirler yemek için sıklıkla özel bir şekilde marine edilen şaşlık, çöp şiş, uykuluk, kebap ve diğer et ürünlerini tercih ediyor. Bunun yanı sıra vejetaryen misafirlerini de ihmal etmeyen mekan onlara özel yemek alternatifleri sunuyor. Ana yemeklerin yanına mutlaka birbirinden leziz ve özel mezeleri sipariş etmelisiniz. Mezeler arasında humus, sıcak ezme salata, mekanın özel salatası, gavurdağı salatası ve kabak çiçeği dolması öne çıkmayı başarmış durumda. Ali Ocakbaşı’na geldiğinizde dilerseniz tam anlamıyla bir ocakbaşı sofrasını deneyimleyebilir ya da normal bir masada akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bizim size önerimiz “ocakbaşı” ritüelini denemeniz olacaktır.

 

 

Taksim Meydanı’na oldukça yakın olan restorana ulaşım oldukça kolaydır. Ulaşım kolaylığının yanı sıra restoranın paket servis, kablosuz internet ve dış mekan gibi olanakları da mevcut. Özellikle havaların güzel olduğu zamanda bir başka olan teras kısmında ise şehrin daimi hafif meltemi eşliğinde unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Buraya ilk defa gelenlerin hem ocakbaşı hem de Boğaz ve Kız Kulesi’ne karşı olan büyüleyici bir manzara deneyimlediği gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda Ali Ocakbaşı’nın neden bu denli popüler olduğunu anlamak da mümkün oluyor.

 

Bol et ve meze içerikli yemekler yiyebileceğiniz ve bir yandan da harika bir ortam içerisinde bulunabileceğiniz bir restoran arıyorsanız Ali Ocakbaşı’na gidebilir ve aynı zamanda bir GastroClub üyesi olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

21 Mart 2017
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM