Galatasaray'daki Chill-Out Zone: Limonlu Bahçe

İstiklal Caddesi’nin kalabalıklığı ve gürültüsünden hemen uzaklaşıp Galatasaray Lisesi’nden aşağı doğru yol aldığınızda biraz ileride sağ tarafta karşılıyor sizi Limonlu Bahçe. Girişini bulmak çoğu zaman zor olsa da müdavimi olduktan sonra kolaylıkla yolunuzu buluyor olacaksınız.

 

 

“Chill-out” alanı, bir başka deyişle dinlenme alanı olarak da adlandırılan mekana girdiğiniz andan itibaren size limon ağaçlarının yanı sıra gül, çam ve ıhlamur gibi ağaçlar da eşlik ediyor. Özellikle buluşmaların, romantik randevuların ve arkadaşlarla toplanmaların en gözde adreslerinden biri olan Limonlu Bahçe şehrin karmaşasına yakın ve bir o kadar da uzak olmanızı sağlıyor.

 

“Peki nesi meşhur bu yerin?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz; yemekleri gerçekten güzel ancak isminden de anlaşıldığı üzere Limonlu Bahçe “limon” içerikli yemek ve içecekleriyle daha çok öne çıkıyor. En çok limonatası sevilen restoranın diğer limon içerikli ürünlerine de mutlaka göz atın. Daha çok sevdiğinizle ya da özel birisiyle keyifli bir akşam yemeği planlamaya hazırlanıyorsanız restoranın tavuk şinitzelinin, tortellinisinin ve benzer yemeklerinin oldukça lezzetli ve doyurucu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Cumartesi ya da Pazar kahvaltılarınız için de ideal bir restoran olarak karşınıza çıkıyor Limonlu Bahçe.

 

 

Mekanın pek çok güzelliği olsa da tek sorunu otopark alanının olmaması; bulunduğu bölge sebebiyle dar sokakların sayısı oldukça fazla olduğu için arabanızı daha elverişli bir yere park edebilir ya da metro veya taksi aracılığıyla buraya varabilirsiniz. Restoranın yakınında bulunan Tepebaşı otoparkı da aracınızı park edebileceğiniz yerlerden biridir. Bahçesiyle senelerdir herkesi büyülemeyi başaran Limonlu Bahçe özellikle akşam saatlerinde ve hafta sonu oldukça dolu oluyor, buna göre geliş saatinizi planlamanızda fayda var.

 

 

2011 senesinden beri faaliyet gösteren mekan her gün sabah 9 ve gece 12 arasında açık. Kış aylarında ortamıyla sıcacık tutan ve yaz günlerinde serin bir ortam sağlamayı başaran mekana mutlaka gelmek isteyeceksiniz. Dahası, GastroClub üyelerine öğlen saatlerinde %20 ve akşam saatlerinde %15 değerinde bir avantaj da sağlanıyor. GastroClub üyeliğiniz varsa bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz. Limonlu Bahçe, eşsiz bahçesi ve limon ağaçlarıyla sizi ve misafirlerinizi ağırlamayı bekliyor!

24 Şubat 2017
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM