Cihangir'de Bir Lezzet Köşesi: Mellow

Özellikle İstanbul’da bir tapas bar olarak bilinen Mellow, Taksim’e yakın bir mahalle olan Cihangir’deki konumuyla çoğu kişinin uğrak yeri. Bir asma kata da sahip olan ve başarılı iç mimarisiyle baş döndüren Mellow, farklı yemek alternatifleriyle farklı damak tatlarına sahip gurmelerin de ilgisini çekiyor.

 

GastroClub üyelerine de farklı saatlerde farklı indirim olanlarından yararlanma olanağı sunan mekan öğle yemeği saatinde akşam 6’ya kadar %20’lik bir indirim ve akşam servis zamanı ve sonrasında ise %10 oranında indirim sağlıyor. Göksen ve Güneş Kaplan’ın açtığı Mellow, sunum kalitesi, yemek içerikleri ve samimi atmosferiyle denenmeye değer. Mekanın bulunduğu konum sebebiyle hem Cihangir’e gelmeyi sevenler hem de turistler Mellow’a sık sık geliyor.

 

 

Tapas bar ile ilgileniyorsanız ratatouille, cannellioni ya da farklı alternatifler arasında göz gezdirebilirsiniz. Tapas bar özelliğinin yanı sıra bir restoran olarak da faaliyet gösteren mekanda ana yemek öncesi mutlaka ama mutlaka başlangıçlar dediğimiz ara sıcak, atıştırmalık ya da meze sipariş vermelisiniz. Mezeler arasında portakallı enginar ve tahinli piyaz gibi ürünler öne çıkmakta. Ana yemek için Çerkez tavuğunu denemelisiniz! Tatlı olarak da tahinli baklava en çok tercih edilenlerden. Mellow menüsü yılda birkaç kez yenileniyor ve mekanın müdavimleri yeni tatları deneyimleme şansına sahip oluyor. Yemek yenilen bir yer olmanın yanı sıra burası kokteyl içmek için de gayet ideal bir bar olarak karşımıza çıkıyor.

 

Mellow çok büyük bir alana yayılmış olsa da iç tasarımındaki profesyonellik ve modernlik sayesinde alanda sıkışıklık hissi olmuyor ve gayet rahat bir biçimde yemeğinizi yiyebiliyorsunuz. Mekanda çalan müzikler ise ruhu dinlendiren cinsten. Yemek yemek için gelmeyi düşünmüyorsanız bile en sevdiğiniz arkadaşlarını alıp 1-2 kadeh şarap içmek için gelebilirsiniz; şaraplarınızın yanına da peynir tabağı söylemeyi unutmayın! Peynir tabakları şarap yanında çok iyi gidiyor. Mellow’un sahip olduğu şarap menüsünün büyük bir kısmını birbirinden leziz ve kaliteli yerel butik şarap çeşitleri kapsıyor.

 

 

Sözlüklerde “Mellow” kelimesinin birbirinden farklıymış gibi duran birçok anlamı var. Fakat hepsinin ortak noktası şu: “Tadını almış, lezzeti oturmuş.” Yalnızca damak zevkiyle ilgili bir durum da değil bu, tam tersine en çok da keyifli, rahat ve huzurlu insanı tarif ediyor bu kelime. Siz de Cihangir’deki bu minik köşede tam olarak bunları hissedeceksiniz.

01 Şubat 2017
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM