Lezzetli Bir Şeyler Tatma Eylemi: IZAKA

Taksim’e birkaç adım mesafede olan ve sahip olduğu manzarayla göz kamaştıran Izaka Restaurant, kendine has konsepti ve zengin içerikli menüsüyle sizi daha gelmeden harika bir dünyaya davet ediyor.

 

Izaka’nın içerisinde The Midd, Mezze Mare, Hitode Sushibar gibi farklı mekanlar mevcut ve her mekanın kendine özel bir bölümü bulunuyor. Orta Doğu mutfağı ya da kebap ve çöp şişi gibi et içerikleri yemekler ağırlı bir yemek yemeyi planlıyorsanız The Midd’e uğrayabilirsiniz. Damak tadınız daha çok Akdeniz mutfağına özgü yemekleri ve bu tür yemeklere eşlik eden leziz mezeleri tercih ediyorsa sevdiklerinizle beraber Mezze Mare’yi tercih etmelisiniz. Bunların aksine daha çok Uzak Doğu mutfağı ağırlıklı bir gece planladıysanız size önerimiz Hitode Sushibar olacaktır! Gördüğünüz gibi Izaka Restaurant size tam anlamıyla bir dünya mutfağı deneyimi sunuyor. Ancak The Midd’e oturduğunuz diye illa onun menüsünden sipariş vermek zorunda değilsiniz, yemeğe beraber geldiğiniz misafirlerinizden bazıları sushi istiyorsa aynı masaya Sushibar’dan sipariş verebilir ya da masayı biraz meze ile süslemek istiyorlarsa Osmanlı, Yunan ve Ermeni mutfağından yemekler sunan Mezze Mare’nin menüsüne de bakabilirler.

 

 

Önerdiklerimizin yanı sıra Bar & Lounge bölümünde bulunan terasta ilkbahar ve yaz günlerinde İstanbul’un keyifli meltemi eşliğinde panoramik manzaranın keyfini çıkarmak isteyebilirsiniz. Izaka herkesin zevkine göre alternatifler sunmasıyla uzun süredir popülerliğini koruyor görüldüğü gibi. Eğer GastroClub üyesiyseniz GastroClub kartınızla bu restorandan %25 indirimli olarak faydalanabilir ve bu eşsiz restoranda yemek yemenin nasıl güzel bir olduğunu siz de deneyimleyebilirsiniz.

 

 

Osmanlı dilinde “lezzetli bir şeyi tatma eylemi” anlamına gelen Izaka, dünyanın farklı yerlerinden İstanbul’a ulaşan birbirinden özel tatları ve mutfağı tek bir restoranda buluşturuyor. Zaman zaman çeşitli gösteri, konser ve etkinlikler de düzenleyen mekanda farklı müzik türleri ağırlıklı oluyor. Ayrıca bazı geceler ve özellikle hafta sonları gece saatleri itibariyle mekan harika bir manzaraya sahip olan dans pistine dönüşüyor. Taksim Meydanı’na yakın bir konumda bulunan Gümüşsuyu’nda yer alan Izaka Restaurant, şehri daha farklı bir şekilde deneyimlemeniz için sizi bekliyor.

30 Ocak 2017
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM