Cihangir'in Cuma'sı

Çukurcuma Caddesi üzerinde bulunan Cuma, sıra dışı havası ve kendine has tarzıyla uzun zamandır pek çok Cihangir sevdalısının tercihi durumda. Yoğun geçen bir günden sonra işlerinize biraz ara verip dinlenebileceğiniz Cuma’da huzurlu bir ortam sizi bekliyor olacak.

 

İstiklal Caddesi ya da Taksim Meydanı’ndan rahatlıkla ulaşabileceğiniz Cuma, Masumiyet Müzesi’ne de 100 metre uzaklıkta bulunuyor. Bulunduğu cadde bu bölgede en çok ilgi gören caddelerden biridir. Bu cadde üzerinde pek çok farklı kültür ve dil sizi karşılayacak. Hem et ağırlıklı yemekleri hem de vejetaryen ve veganlara özel yemek çeşitleri sunan Cuma’nın sahibi olan Banu Tiryakioğulları MSA’da (Mutfak Sanatları Akademisi) eğitim görmüş, kendisi sunduğu yemeklere oldukça önem ve değer veren biri olarak biliniyor.

 

 

Pek çok sağlıklı alternatiflerin sunulduğu Türk mutfağı ağırlıklı menüsü sayesinde birbirinden leziz salatalar, ana yemekler ve kahvaltı çeşitlerini deneyebilir ve bu kozmopolit caddenin havası sayesinde keyifli anlar geçirebilirsiniz. Cuma tarihi açıdan eski ve önem taşıyan bir bina içerisinde küçük bir alana sahiptir ancak bu alan sizi geldiğiniz andan itibaren sıcak bir ortama davet ediyor olacaktır. Bir ev gibi tasarlanan Cuma’da tarihin kokusunu, antika eşya ve mobilyaları görenler burayı daha da çok seviyor. Tarihin günümüz değerleriyle buluştuğu bir yer olduğunu da söyleyebiliriz bu noktada.

 

 

Cihangir bölgesinin en çok tercih edilen yemek yeme noktalarından biri olan Cuma’da GastroClub üyelerine özel olarak sunulan %15’lik indirim sayesinde GastroClub üyeleri daha avantajlı olarak yemeklerini yiyip bu güzel mekanın tadını çıkarabiliyor. Özellikle pek çok turistin ziyaret etmeyi tercih ettiği Cuma’da dilerseniz özel bir davetiniz için rezervasyon yaptırabilir, etkinliğiniz için bu alanı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra catering hizmetleri de mevcut.

 

Yolunuz Cihangir tarafına düşerse ya da bu taraflara gelmek için bir bahaneniz varsa, Cuma’ya mutlaka uğramalısınız. Yüksek kalitede sunulan sağlıklı yemekleri, güler yüzlü ekibi ve sıcacık atmosferiyle Cuma’yı keşfedilecek mekanlar listenize eklemeyi unutmayın.

26 Ocak 2017
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM