Cihangir'in İlk Kafesi: Kahvedan

 

 

Taksim Meydanı’na yürüme mesafesinde olan ve çoğu ulaşım noktalarına yakın olan Cihangir’in çoğu zaman hareketli ve hızlı olan meydanında bulunsa da barındırdığı huzurlu ve sakin ortamıyla uzun zamandır pek çok insanın uğrak yeri haline gelen Kahvedan, bu mahallede popülerliğini ve eski havasını korumayı sürdüren yerlerden biridir. Kahvedan, 1997 yılında Cihangir’de açılan ilk kafe olarak da biliniyor.

 

Bir yandan mahalledeki koşuşturmacayı ve bu şirin yerin önünden geçen insanları izlerken kendi işlerinize de rahatlıkla odaklanabileceğiniz mahallenin yaklaşık 19 yıldır vazgeçilmez buluşma noktası Kahvedan, bilgisayarınız ile de rahatlıkla çalışabileceğiniz bir mekan olarak öne çıkmayı başarıyor. Bunun yanı sıra iş çıkışı biraz dinlenmek ve keyif yapmak ya da hafta sonu sevdiklerinizle beraber vakit geçirmek için de ideal! Burası tam anlamıyla sıcak ve samimi ortamı sayesinde evinizde hissedeceğiniz bir yer.

 

 

 

Enfes bir dünya mutfağı menüsüne sahip olan Kahvedan’da Thai mutfağından İngiliz kahvaltısına kadar farklı geleneklerin tatlarını burada deneyimleme olanağına sahip olacaksınız. Özellikle serpme kahvaltısının, zeytinyağlı ve ızgara yemeklerinin ve Tayland mutfağına özgü Pad Thai’nin tercih edildiği Kahvedan damak tadınıza layık olmaya aday. Yemek yemek için gelmeyi düşünmüyorsanız bile kış sezonunda sundukları Kahvedan çayını mutlaka denemelisiniz.

 

GastroClub üyesi olanların Kahvedan’a geldiklerinde %20’lik bir indirime sahip olacağını biliyor muydunuz? GastroClub ayrıcalığıyla Kahvedan’a gelip birbirinden güzel yemekleri ve kaliteli içecekleri denediğinizde buradan asla vazgeçemeyeceksiniz.

 

Yemekleri, servisi, kullanılan malzemelerin kalitesiyle profesyonel ve başarılı oldukları mesajını veren Kahvedan, kış aylarında her ne kadar içeride oturmayı tercih edenlerle dolu olsa da havalar ısındıkça dış tarafındaki şirin masaların birbirinden renkli insanlarla dolduğunu görürsünüz. Biraz kafa dinleyip güzel havanın keyfini çıkarmak ya da sevdiğiniz insanlarla zamanınızı değerlendirmek istiyorsanız Kahvedan tam size göre.

 

10 Ocak 2017
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM