5 Çorba, 5 Restoran

Kış kendini tüm şiddeti ile gösterirken taze yapılmış sıcacık ve lezzetli bir çorbanın yerini hiçbir şey tutamaz. Özellikle de çorbanız usta ellerden çıkmışsa… Sizin için, İstanbul’da mutlaka denemeniz gereken 5 çorbayı ve bu çorbaları en iyi yapan 5 restoranı seçtik.

 

 

 

Tom Yum Goong, Pera Thai

 

Tayland’ın bu acılı karides çorbasını Türkiye’de en iyisini tadacağınız yer elbette defalarca Türkiye’nin en iyi uzak doğu restoranı seçilen Pera Thai! Tom Yum Gung tarifinde kaffir lime yaprakları, limon otu, kişniş, galangal koku, sarımsak, yeşil Tayland acı biberi, taze sıkılmış limon suyu ve mantar bulunuyor. Tayland mutfağının acısına alışkın olmayanlar için zor bir tat olduğunu belirtelim! Ama yaklaşan soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacağı ve bağışıklık sisteminizi güçlendireceği kesin! Unutmayın, Tayland mutfağının Türkiye’deki en iyi temsilcisi Pera Thai’de GastroClub üyeleri %20 indirimle ağırlanıyor!

 

 

 

Ramen, Wagamama

 

Japon mutfağına özgü bu tabak aslında erişte ve çorbanın birleşiminden oluşuyor. Japonya'da geniş bir ramen kültürü var ve yöreye göre değişiklik gösteren, sınırsız sayıda da ramen çeşidi mevcut. Türkiye’de, ramenin en lezzetli versiyonlarını İstanbul’da Wagamama’nın menüsünde bulabilirsiniz! GastroClub olarak favorimiz Wagamama’nın da signature rameni olan Wagamama Seafood Ramen. Sebze, mevsim balığı, marine edilmiş ızgara karides, kalamar, somon, mevsim yeşillikleri ve lime dilimleri ile servis edilen deniz mahsüllü bu rameni mutlaka deneyin! Balık düşkünü olmayanlar için tavuklu ve bonfileli versiyonları da mevcut. Üstelik, hem Kanyon AVM'de hem de City’s AVM'de bulunan Wagamama, GastroClub üyelerini %20 indirimle ağırlıyor!

 

 

 

Kemik Suyu Çorbası, Butcha Steakhouse
 

Bazı yemekler zaman içerisinde popülaritesini yitirir ama hakkında ‘ölüyü bile diriltir’ denen kemik suyu çorbası kesinlikle o yemeklerden değil! Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz bu çorbayı Levent Dedeman Hotel’deki Butcha Steakhouse’da denemelisiniz! Koyun kemiklerinin haşlanmasıyla yapılan çorbanın içindeki iliğin ağzınızda eridiğini hissedeceksiniz! Butcha Steakhouse’da GastroClub üyeleri %10 indirimle ağırlanıyor!

 

 

 

İşkembe Çorbası, Sarıhan Gusto

 

Bağışıklık sistemini güçlendiren en güzel milli çorbalarımızdan olan işkembe çorbasını, Ajda Pekkan’ın da hakkında ‘Hayatımda ilk defa bu kadar medeni bir mekanda sakatat yedim’ dediği Sarıhan Gusto’da denemelisiniz! Hatta, ünlüleri işkembe çorbası içerken görmek isterseniz Etiler Sarıhan Gusto’ya gece yarısından sonra uğrayabilirsiniz! Üstelik GastroClub üyeleri Etiler'de ve Bakırköy'de bulunan Sarıhan Gusto’larda %20 indirimle ağırlanıyor!

 

 

Beyran, Çanak Kebap

 

Geleneksel bir Antep yemeği olan, orijinalinde epey de acılı olan bu çorba, artık İstanbul'da da oldukça meşhur. İçinde haşlanmış kuzu eti, gerdan yağı ve pirinç var. Bakır bir kasede sunulan çorbanız servis edilmeden hemen önce bu malzemelerin üzerine sıcacık et suyu ve biberli tereyağı dökülüyor. Önünüze fokur fokur kaynamaya devam ederken gelen bu çorbayı, çok doyurucu olduğu ve uzun süre tok tuttuğu için Gaziantep'te yalnızca sabahları içiyorlarmış ama İstanbul’da böyle bir şart yok! Gaziantep mutfağının en iyi temsilcilerinden Çanak Kebap’ta bu lezzeti %10 GastroClub indiriminizle deneyin!

21 Kasım 2016
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM