Armada Teras
Mutfak Türü : Dünya Mutfağı-Türk-Kahvaltı
0212 455 44 55
Ahırkapı Sokak No:24, 34122 Sultanahmet, İstanbul
  • Rezervasyon GereklidirREZ
  • İndirim Oranı%10
FOTOĞRAFLAR
NASILDIR?

Armada Teras, İstanbul'da yaz gecelerinin “klasiği” olmuş, konum itibariyle “eşsiz” bir yer... Bir taraftan Marmara Denizi, Kadıköy ve Adalar, diğer taraftan Sultanahmet Camii ve Ayasofya manzarası ile çevrili Teras’tan, geceleri de ışıklandırılmış İstanbul silueti doyasıya seyrediliyor. 

Teras Bar

Yazı kentte geçiren İstanbulluları iş saatlerinden sonra en çok ferahlatan mekânlardan biri olan Teras Bar’da soğuk ve sıcak “Çilingir Tepsi”lerinden lezzetli atıştırmalıklar ve İstanbul müzikleri eşliğinde serinletici içkiler alınabilir...

Armada Teras’ın “terra cota” zemininden bir ahşap platformla ayrılıp yükseltilen, dört tarafı açık, üzeri beyaz yelken kumaşı kaplı Teras Bar’ın geniş beyaz keten minderli oturma alanları, ahşap bar tabureleri ve beyaz ışık sütunları, özellikle hava karardıktan sonra, konforlu bir teknede seyahat duygusu yaratıyor.

Kapalı Teras

Serin havalarda aynı manzaranın keyfini saydam çatılı, saydam duvarlı Armada Kapalı Teras'ta sürdürmeniz mümkün iç açıcı bitkilerden oluşan canlı dekoru limon ve mandalina ağaçları ile renklendirilen Kapalı Teras, hafta sonu kahvaltılarıyla İstanbul'a sunulan bir "Kış Bahçesi" özelliği taşıyor. Ayrıca hem açık hem kapalı Teras’a hizmet veren şarap mahzeni geniş ve nitelikli Türk şaraplarından seçilmiş zengin bir koleksiyon içeriyor.

Teras'ta Pazar Kahvaltısı

Tarihi surların yanı başında, şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta, kafanızı ve İstanbul’u dinleyerek şöyle ağız tadıyla Pazar gününü kucaklamaya ne dersiniz?

Marmara Denizi, Sultanahmet Camii ve Ayasofya ile çevrili Armada Teras’ta, Armada usulü kişiye özel semaverlerde demlenen tavşan kanı çayın yanında, yöresel doğal üreticilerden seçerek sunulan birbirinden lezzetli, doğal ve sağlıklı kahvaltı ürünlerine, Armada fırınlarında hazırlanan poğaçalarına ve meşhur Ahırkapı şerbetinin tadına doyamayacaksınız.

ÖNEMLİ NOT

Rezervasyon ve bilgi almak için lütfen resepsiyondan sizi restorana bağlamalarını rica edin.

NASIL GİDİLİR
YEMEDEN OLMAZ
Deniz Mahsulleri Şiş
Armada Teras Restaurant'ın en meşhuru. Kalamar,lagos ve karidesten oluşan şiş yanında özel baharatlı patates püresi ile servis edilir.
GASTROMEKANIN ÖZELLİKLERİ
Ambiyans
Teras Manzara Romantik İş Yemeği Aile
PAHALILIK DERECESİ
PARK DURUMU
Otopark
İNDİRİM ORANLARI
%10