Abdulkadir Restaurant
Mutfak Türü : Türk
0212 543 49 36
Cevizlik Mh. İstanbul Caddesi No:30 01960 Bakırköy, İstanbul
  • İndirim OranıBütün Gün - %15
FOTOĞRAFLAR
NASILDIR?

Kastamonu'dan enfes lezzetler; Abdülkadir Restaurant.

Özel pişirme tekniği ve sosu ile yapılan Kastamonu dönerinin alelade bir döner olmadığını anlamak için bunun ustadan çırağa geçen 150 yıllık bir tarifle yapıldığını bilmek yeterli. Yüzyıllar önce Hamdi Usta'dan tebarüz eden bu lezzet, günümüzde Kastamonu'da Raif ve Şükrü Gülsunar tarafından yapılıyor. Ama bunun için Kastamonu'ya gitmenize gerek yok. Bakırköy'deki Abdulkadir Restaurant aynı lezzeti İstanbullular ile buluşturuyor.

Balıkesir'deki özel çiftliklerden getirdiği eti kendi elleriyle işleyip, özel bir sosun içerisine uykuya yatıran Abdülkadir Bey'in bu özel döneri incecik kıyılmış soğan ile servis ediliyor. İşine adeta âşık olan Abdülkadir İmamvekilioğlu çocukluğunda Kastamonu'da yediği lezzetleri burada sunduğunu kaydederek "Yıllardır hayalini kurduğum lezzetleri buradaki mekanda en orijinal haliyle sunmaya çalışıyorum." diyor.

Menüdeki tüm Kastamonu lezzetlerine ek olarak Abdülkadir Bey'in eşinin yaptığı fasulye, enginar ve soslu kabaktan oluşan nefis zeytinyağlı tabağı ile sütlaçı da es geçmeyin. Bu lezzetleri bulmak da zor, unutmak da... Bu özel yöre lezzetlerini şimdi GastroClub farkı ile deneyin.

ÖNEMLİ NOT
GastroClub üyeleri 18:00'e kadar %10, 18.00 ve sonrasında %15 indirimli ağırlanıyor.
NASIL GİDİLİR
YEMEDEN OLMAZ
Beyran Çorbası
Gaziantep'in en güzel lezzetlerinden bir tanesi olan Beyran Çorbası'nı mutlaka deneyiniz.
GASTROMEKANIN ÖZELLİKLERİ
Ambiyans
Bahçeli Aile
PAHALILIK DERECESİ
PARK DURUMU
Yok
İNDİRİM ORANLARI
18:00 öncesi %10, 18:00 sonrası %15 indirim